Městské muzeum v Kralupech nad Vltavou

pozvánka na červenec, srpen

 

Nabídka 

Do 15.9. 2019 je v Galerii Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou výstava obrazů Josefa Holuba. Obrazy z naší sbírky jsou vystaveny v kontextu prací rozptýlených po podnikových a soukromých sbírkách. Výstava stojí za shlédnutí. 

Proto naše muzeum plánuje uspořádat, s finanční podporou města, autobusový zájezd na tuto výstavu. Jelo by se v sobotu 24.8. v 9.00 z Vaníčkovy ulice /vedle pivovaru/ Cena za 1 účastníka 50 Kč bude vybíraná při nástupu do autobusu. Zájezd se uskuteční jen v případě dostatečného zájmu, alespoň 7 osob.

 

Zájemci se mohou hlásit do 31.7. na adresu info@muzeumkralupy.cz, případně na telefon 315 723 035. Při přihlašování uveďte i zpětný kontakt na sebe, pro oznámení v případě zrušení cesty. 

 

Jan Racek

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Do soboty 10.8. probíhá prodejní výstava obrazů malíře Františka Saifrta 

s názvem "MOJE LÁSKY"

 

 

 

 

Pro návštěvníky jsou v létě také otevřené stálé expozice muzea:

Síň Jaroslava Seiferta, Archeologie a Historie Kralupska,

a malá galerie obrazů kralupského rodáka Georga Karse.

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

 

PŘIPRAVUJEME NA ZÁŘÍ: 

 

12.9. vernisáž výstavy s doprovodnými programy: 

         30 let svobody (Sametová revoluce 1989)

 

 

21.9. – festival poesie a přednesu

Seifertovy Kralupy

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

Proběhlo:  

 

12. Muzejní noc s překvapením

 

12. MUZEJNÍ NOC S PŘEKVAPENÍM

čtvrtek 6. ČERVNA 17.00 – 22.00

 

Program:

 

--------------------------------------------------------------------------------úterý 11.6., 17.30 - Absolventský koncert žáků ZUŠ

--------------------------------------------------------------------------------

 

Proběhlo :

 

KLUBÍČKO SE VRACÍ (předtkalcovské techniky)

 

Výstava KLUBÍČKO SE VRACÍ společně s výukovým programem pro různé typy škol, ale i pro jednotlivce, přibližuje zpracování rostlinných vláken (len, bavlna aj.); zajímavé techniky bez tkalcovského stavu - hřebenové, kolíkové stávky = „hrábě“ a jiná překvapení pro malé i velké. Postup výroby z živočišného vlákna – z ovčí vlny – je znázorněn od získávání, přes vyprání, upředení, soukání až po valchování a počesání. Děti si při programu připraví materiál na kramplích a bubnové česačce. Dále poznají, jaké to je stát se pohádkovou přadlenou s vřetánkem a kolovrátkem. Ovčí vlna zaujme malé i velké návštěvníky natolik, že neodolají a zhotoví si ručně vytvořený šperk či ozdobu. Předtkalcovské dovednosti návštěvníky povedou ke zhotovení šňůr, tkanic, pásků či malých ručně splétaných koberečků. Přijďte s vašimi dětmi, žáky a třeba i sami vyzkoušet si téměř zapomenutá řemesla našich předků. To vše na Vás čeká v našem kralupském muzeu a už teď se těšíme na Vaši návštěvu.        

 

 

 

 

Ukázka fotografií z doprovodného programu pro školy k výstavě

 

 

  

 

 

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde