Procházka kralupskými pamětihodnostmi a zajímavými místy se studenty gymnázia Kralupy nad Vltavou.

Studenti kvinty Dvořákova gymnázia vedené paní prof. Klárou Sikorovou přišli do muzea se zajímavým nápadem. Lektorky z muzea (Iveta Bendíková a Kateřina Živná) připravily pro studenty trasu procházky kralupskými pamětihodnostmi a zajímavými místy. Studenti Dvořákova gymnázia měli také připraveny základní informace o různých zastaveních při vycházce. Cílem této pracovní vycházky bylo příprava studentů v češtině a poté překlopit znalosti do jazyka anglického. Pozváni k prohlídce Kralup jsou studenti z litoměřického gymnázia, které již provedou kralupští gymnazisté v angličtině. Obdobný výlet bude čekat naši kvintu v Litoměřicích.

Díky tomuto nevšednímu nápadu pracuje muzeum již na kratších samostatných procházkách, které v nejbližší době chce nabídnout místním ZŠ i ŠŠ.

Pokud i vy byste měli zajímavý nápad, budeme rádi za každou reakci na zlepšení.

Děkujeme.

Vaši muzejníci.