Poslední den výstavy 30.let Muzea Kralupy nad Vltavou (5.11.2022)

Milí návštěvníci,

rádi bychom Vám poděkovali za poslední sobotní den výstavy k výročí našeho muzea.

Návštěvnost byla úžasná a my si toho velmi vážíme. Pro ty, kteří nestihli výstavu navštívit, přinášíme malou ukázku ve formě fotografií.

V našich sbírkách je mnoho krásných předmětů, exponátů. Snažili jsme se vystavit to nejlepší, ačkoliv výběr nebyl jednoduchý, protože naše sbírky jsou mnohem početnější.

Muzejní profese je velmi zajímavá a pro mnohé velmi záhadná. I my dostáváme otázky „A co v tom muzeu vlastně děláte?“ Muzejník, nejenom že provádí návštěvníky, připravuje výstavy, doprovodné programy…, ale také je za vším schovaná velká spousta povinné administrativy, povinností, které jsou dané zákonem. Péče má mnoho stránek a zodpovědnost za sbírkové předměty a celý chod muzea je velká.

Malí návštěvníci měli možnost se na chvíli proměnit do této profese, vyplnit zjednodušenou evidenční kartu, zhodnotit stav předmětů, pokusit se zjistit minulost předmětů a vše zaznamenat. Pátrání je někdy dobrodružné

😊

A my se už nyní těšíme na další výstavu, která bude tentokrát věnovaná povýšení Kralup na město. V letošním roce si připomínáme 120 let od této slavnostní události

🍀

Všem ještě jednou moc děkujeme a přejeme jen krásné dny.

Muzejníci.