Básník Jaroslav Seifert

Milí návštěvníci,

v příštím roce 2021 nás v muzeu čeká velmi pěkná a příjemná práce. Začínáme připravovat akce na dvě výročí, která se vztahují k básníkovi Jaroslavu Seifertovi.

10. ledna 2021 uplyne 35 let ode dne, kdy si připomínáme skon jediného laureáta Nobelovy ceny za literaturu. 23. září r. 1901 se narodil v Praze na Žižkově, náš básník s kořeny v Praze, ale s láskou vzpomínající na mnoho chvil prožitých u svých prarodičů v Kralupech n. Vlt.

Muzeum vlastní velmi obsáhlou sbírku jak fotografií z rodinného archivu, tak audiovzpomínek a v neposlední řadě všechna díla toho básníka. Na přípravy je zcela jistě možno čerpat ze zajímavých materiálů a vy se můžete těšit na další bližší seznámení s Jaroslavem Seifertem. Dnes bychom Vám rádi zpříjemnili den jednou z jeho básní.

Vaši muzejníci.

Báseň Jaroslava Seiferta " První dopis mamince"